Výzva k vyjádření nesouhlasu s neustálými útoky na živnostníky

Další informace

Představenstvo Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR, je pohoršeno stále se opakujícími pomluvami a útoky na živnostníky. Ty vyvrcholily výrokem Ing. Jana Mládka CSc., stínového ministra financí za ČSSD, který na sjezdu této strany konaném v Ostravě ve dnech 16. až 17. března 2013 označil při plamenném proslovu všechny živnostníky za parazity. Bohužel se souhlasem spolustraníků, kteří mu za jeho projev nadšeně a dlouho aplaudovali. Tím se dopustil šíření nepravdy a bezdůvodného podněcování nenávisti vůči jedné ze skupin obyvatelstva.

Živnostníci denně nelehce pracují, aby uživili sebe a své rodiny. Mnozí z nich případně dávají i práci dalším osobám. Živnostníci nejsou a ani nemohou býti parazity, protože bez práce nedostávají od nikoho žádné peníze.

Otevřená encyklopedie WIKIPEDIE uvádí: Parazitismus je vztah dvou organismů, z něhož jeden organismus (parazit čili cizopasník) má zisk a druhý na něj doplácí (hostitel).

Převedeno do lidské společnosti, je parazitem například člověk, který za peníze daňových poplatníků odvádí špatnou nebo žádnou práci. Případně ten, který do systému odvádí méně peněz než z něj čerpá. Ani jedna z těchto definic však na živnostníka neplatí.

Pokud s výše uvedeným textem souhlasíte, připojte svůj podpis k naší internetové výzvě.

 

Jiří Víšek

místopředseda představenstva

Sdružení podnikatelů a živnostníků ČR

 

Výzvu můžete podpořit na www.nejsmeparaziti.cz

 

Přivítáme také Vaše připomínky a náměty, posílejte je na adresu: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

Naše partnerská sdružení

Sdružení podnikateů a živnostníků České Republiky Spolek břevnovských živnostníků Asociace autoškol ČR Profesní komora STK

Komora zubních techniků České Republiky Společenství autodopravců Čersch a Moravy Českomoravské sdružení trafikantů